2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

Aromaterapinin Cilde Faydaları | Kiehl's Blog

September 23, 2021

Aromaterapi, sağlıklı ve canlı görünen bir cilde sahip olmanın en doğal ve en zevkli yollarından biridir. Yöntem, aromatik yağların fiziksel, zihinsel ve ruhsal bakımdan sağladıkları fayda esasına dayanır. Aromatik yağlar, hoş kokuları ve yoğun etkileri ile elde edildikleri bitkilerin özelliklerini taşır. Bakım rutininde aromaterapiye yer vererek cildinin nem ihtiyacını karşılayabilir, pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlayabilirsin. Bitkilerin özünden gelen güç ile cildinin beslenmesine ve yenilenme sürecine destek olabilirsin.

Aromaterapi Nedir?

Bitkilerin yapraklarından köklerine, çiçeklerinden meyvelerine kadar her kısmından faydalanarak elde edilen ve bitkinin özü olarak nitelendirilen uçucu yağların kullanıldığı bir yöntemdir. Çok sayıda organik bileşiğin oluşturduğu uçucu yağlar birkaç farklı metotla elde edilir. Distilasyon ve ekstraksiyon yaygın olarak kullanılan kimyasal yöntemlerdir. Soğuk sıkım ise presleme esasına dayanan mekanik metot olarak sıklıkla kullanılır.

Hazımsızlık problemlerinden baş ağrısına, uykusuzluktan cilt sorunlarına kadar birçok durumda uygulanabilen aromaterapi ayrıca solunum ve sindirim sistemine de olumlu yönde etki eder ve bağışıklık sistemini destekler. Aromaterapi sadece fiziksel değil, zihinsel ve ruhsal açıdan da oldukça değerli katkılar sunduğu için bütünsel bir metot olarak değerlendirilir.

Aromaterapi Nasıl Uygulanır?

Aromaterapinin doğru şekilde uygulanması etki mekanizması bakımından önemlidir. Genel olarak soluma, kompres, banyo ve masaj yolu ile uygulanır. Aromatik yağların cilt uygulamasında dikkat edilmesi gereken noktalar, konsantrasyon ve seyreltme oranıdır. Hem yüksek konsantrasyona sahip oldukları için hem de taşıyıcı bir yağ olmadan cilt yüzeyine nüfuz edemediklerinden dolayı doğru oranda ve uygun şekilde seyreltilerek kullanılmaları önemlidir. Hava ile temas ettiklerinde hızlıca buharlaştıkları için içeriklerindeki yoğun aromatik etkiyi cilde taşımakta sabit yağlardan faydalanmak gerekir. Sabit yağlar, uçucu yağların cilde uygulanabilir bir form kazanmasını sağlar. Taşıyıcı yağlar olarak da adlandırılan zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı, badem yağı gibi sabit yağların cilt tarafından emilimi azdır ve bu yağların görevleri uçucu yağların ciltten emilimini sağlamaktır.

Aromaterapinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Aromaterapinin cilt üzerinde çok sayıda etkisi vardır. Bu nedenle cilt bakımında aromaterapi yağları kullanımının giderek önem kazandığı görülür. Aromatik yağların kullanıldığı Kiehl’s formülleri arasında farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarına yönelik birçok ürün bulunur. Hafif bir yapıya sahip olan Kiehl’s Creme de Corps Nourishing Dry Body Oil skualan ve üzüm çekirdeği yağı ile zenginleştirilmiş bir vücut yağıdır. Cildine yoğun nem desteği sağlayarak pürüzsüz ve ipeksi bir görünüm kazandırır. Ürünü, duştan sonra ya da cildinin neme ihtiyaç hissettiği herhangi bir zamanda rahatlıkla kullanabilirsin.

Aromatik Yağların Nemlendirme Gücü

İçeriğinde aromatik yağların olduğu formülasyonlar cildin nem ihtiyacını karşılamada büyük başarı sağlar. Doğadan gelen özlerin kullanıldığı Kiehl’s Nurturing Oil For Mom & Baby bebeklerin hassas cildi düşünülerek geliştirilmiş bu özel ürünlerden biridir. İçeriğinde zeytin meyvesi yağı ve kayısı çekirdeği yağı bulunan ürün, bebeklerin ve annelerin cildini nemlendirerek besler; cildin yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar. Alerjik etkileri bakımından test edilmiş olan Nurturing Oil For Mom & Baby, bebeklerin narin cildine uygun şekilde formüle edilmiştir.

Cilt Temizliğine Aromatik Yağ Desteği

Kiehl’s, formüllerinde kullandığı aromatik yağlarla cildini temizlerken de seni düşünür. Etkili bir sonuç vadeden Creme de Corps Smoothing Oil-to-Foam Body Cleanser ince bir köpüğe dönüşerek cildini temizler ve yumuşatır. Üzüm çekirdeği yağı ve Hint yağı içeriğine sahip ürün cildini nemlendirir ve cilt bariyerini güçlendirir. Kiehl’s Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil ise skualan, akşam sefası yağı ve lavanta yağının güçlü birlikteliğini sunar. Ürün, cildini kir ve makyaj kalıntılarından nazikçe temizlerken aynı zamanda nemlendirerek besler. Doğal kaynaklı cilt yağları ile uyum içinde olan yapısı en zorlu makyajı bile kolaylıkla temizler.

← Öncesi Sonrası →