Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

Acelesi Olanlar İçin 3 Adımda Gündüz Cilt Bakımı | Kiehl's Blog

Temmuz 24, 2019

Doğal kaynaklı içerikler ile formüle edilen ürünler ile üstelik çok fazla zaman da harcamadan her sabah bebek gibi bir cilt ile evden çıkmaya hazır mısın?

Sağlıklı görünümlü bir cilt için cildimize günlük belli bakım rutinleri uygulamamız gerekiyor. Fakat günlük koşuşturmaca, iş telaşı derken bunu çoğunlukla atlıyor ya da erteliyoruz. Hava kirliliği, stres, yorgunluk cildimizi maalesef sandığımızdan fazla etkiliyor. Cildi tüm bu olumsuz etkenlerden korumak ve görünümünü yenilemek ise bizim elimizde. Basit ve pratik bakım rutinleri ile cildine gereken özeni göstermen hiç de zor değil.

 

Senin için her cilt tipine uygun ve her gün kolayca uygulayabileceğin bir doğal kaynaklı cilt bakımı programı hazırladık. 3 adımda tamamlayacağın bu program ile cildini sağlıklı bir görünüme kavuşturabilir ve her yeni güne bebek gibi aydınlık bir cilt ile başlamanın mutluluğunu yaşayabilirsin.

 

3 Adımda Kolay Gündüz Bakımı

Gece yapılan bakım ile gündüz yapılan bakım rutini arasında belli farklar vardır. Gece kremleri daha yoğun yapılı ve güçlü formüllerden oluşur. Çünkü cilt geceleri kendini yeniler. Gündüz kremleri daha ince yapılı formülleri ile gün boyu cildimizi korur. Bu yüzden gündüzleri uygulanan cilt bakım rutininin önemi büyüktür. Şimdi basit ama etkili formüllerden oluşan Kiehl’s ürünleri ile ideal gündüz bakım rutini nasıl olur adım adım anlatacağız. Cilt bakımında kullanabileceğin en pratik ve etkili cilt bakım tüyolarını içeren bu liste, en acelesi olanları bile memnun edecek.

 

1. Adım: Temizlik

Cildi günlük rutinine hazırladığımız en önemli adım temizlik adımıdır. Cildin nefes alabilmesi için günlük cilt temizliği fazlası ile önemli. Her sabah güne yüzümüzü yıkayarak başlıyoruz elbette fakat bu cilt temizliği için yeterli değil. Cildi yormayan bir yüz temizleyicisi ile cildi nazik bir şekilde temizlemek cildi rahatlatacak, kir ve kalıntılardan kurtulmasını sağlayacaktır. Bu adımdaki ürün önerimiz tüm cilt tiplerine ve her yaşa uygun olan Herbal-Infused Micellar Cleansing Water yüz temizleme suyu olacak.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/infused-micellar-cleansing-water.jpg

Kiehl’sın bu muhteşem yüz temizleme suyu, kekik esansiyel yağı ve melisa otu suyu içeren formülü ile %99.8'i doğal kaynaklı içeriklerle zenginleştirilmiştir. Formülü sayesinde ciltte yumuşak, ferahlamış ve yenilenmiş bir his yaratır. Ovalama gerektirmeden ciltteki kiri ve makyaj kalıntılarını temizler. Durulama gerektirmeyen bu ürün ile her sabah evden çıkmadan cildini tazelemek sadece 1-2 dakikanı alacaktır.

 

2. Adım: Nemlendirme

Bu adımımız en çok evden apar topar çıkanları sevindirecek.

Nem, cildin en önemli ihtiyaçlardan biridir. Gündüz bakımında neredeyse en önemli adımlardan biri de cildi iyi bir şekilde nemlendirmektir. Cildi dış etkenlerden koruyan ve savunan bu adım gün boyu etkisini sürdürür. Bu yüzden cildin nem dengesini gün boyu koruyacak etkili bir ürün kullanmak gerekir.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/nemlendiren-etkili-krem-ultra-facial-cream.png

Buradaki ürün önerimiz ise zorlu hava şartlarında bile bitkilerin hayatta kalmasını sağlayan buzul proteini ve skualan içerikli Kiehl’s Ultra Facial Cream olacak. 24 saat etkili bu nemlendirici krem sayesinde evden artık için rahat bir şekilde çıkacaksın. Üstelik hafif ve kolay emilen yapısı ile makyaj öncesi sadece 1 dakikanı ayırarak cildini korumuş olacaksın. Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için etkili olan ürünü rahatlıkla kullanabilirsin.

 

Nem demişken, gün içinde dudakların da bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Yanında taşıyabileceğin bir dudak nemlendiricisi ile de gün içinde ara ara dudak bakımını yapabilirsin. Kiehl’s’ın Love Oil For Lips dudak bakım yağı ve nemlendiricisi ile dudaklarını besleyerek nemlendirebilir, aynı zamanda doğal bir ışıltı kazanmasını sağlayabilirsin.

 

3. Adım: Koruma

Vücudun diğer bölgelerine göre cildimiz hava koşullarından daha çok etkilenir. Özellikle güneş kaynaklı problemler ileride geri dönüşü olmayan cilt sorunlarına sebep olabilir. Bu sebeple hem kışın hem de yazın güneşin zararlı etkilerinden cildimizi korumamız gerekir. Günlük kullanım için tasarlanmış bir güneş bakım kremi ile UV ışınlarının zararlı etkisinden korunmak mümkün. Günlük güneş bakımı için 30-50 SPF faktörlü bir güneş koruyucu kullanarak cildimizi güneş kaynaklı yaşlanma etkilerinden korumuş oluruz.

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-07/24/activated-sun-protector-tm-spf50-water-light-lotion.jpg

Buradaki ürün önerimiz ise nemlendirici etkili SPF 50 faktörlü Activated Sun Protector™ SPF50 Water-Light Lotion güneş bakım kremi olacak. Her cilt tipi ile uyumlu olan ürün serbest radikallere karşı koruma sağlayan formülü ile de oldukça işlevsel. E vitamini içeren formülü ile gelişmiş koruma sunan ürün, yaz kış UV ışınlarının negatif etkilerine karşı cildine adeta kalkan oluyor. Evden çıkmadan pratik bir şekilde uygulayacağın bu adım da sadece 1-2 dakikanı alacak. Hafif dokusu ve ince yapılı formülü ile kolayca emilen ürün zamanını almayacak ama gelecekte cildine zaman kazandıracak.

← Öncesi Sonrası →