2 Ürün ve Üzeri Alışverişlerde Ücretsiz Kargo & Her Siparişte Deneme Boy Seti Hediye!

5 Adımda Plaj Partisi Sonrası Cilt ve Saç Bakımı

August 31, 2020

Plaj partileri yaz aylarının vazgeçilmez etkinliklerinden... Ancak, çok güzel ve eğlenceli olsa da parti sonrasında cildin ve saçların için bakım işlemi yapman gerekebilir. Gün boyu maruz kalacağın güneş ışınları, deniz kumu, deniz tuzu, deniz suyu ve hava etkenleri, hem cildinde hem de saçlarında yıpranmış bir görüntü oluşturabilir. Özellikle UV ışınları cildinde güneş kaynaklı istenmeyen belirtilerin görünümüne yok açabilir. Güneş kaynaklı leke oluşumu ya da güneş kaynaklı yaşlanma belirtileri bunlara örnek gösterilebilir. Saçlarında ise saç kırılmaları, kuruluk gibi problemler yaşayabilirsin. Peki bunlara meydan okumak için nasıl önlemler almalısın ve gün sonunda nasıl bir bakım yapmalısın? Senin için hazırlanan ipuçlarına göz atabilir, cildini ve saçlarını daha canlı ve bakımlı bir görüntüye kavuşturabilirsin. 

Güneş Sonrası Cilt Bakımı Adımları 

Güneş sonrası ciltte kuruluk hissi meydana gelmesi kaçınılmazdır. Gün boyu ısı ve ışınlar sebebiyle nem kaybeden ciltte kuruluk belirtileri görülebilir ve güneş kaynaklı leke görünümleri oluşabilir. Öncelikle plaj partisine katılmadan önce alman gereken önlemlere göz atabilirsin. Ardından bakım önerilerini uygulayabilirsin.

  • Yeni temizlenmiş ve toniklenmiş cildin güneş ışınlarına karşı savunmasızdır. Cilt temizleme işlemini yeni yaptıysan bir süre güneşten uzak durmalısın. 
  • Plaj partisine katılmadan önce cildini yoğun nemlendirme işlemi yapan vücut nemlendirici ve yüz nemlendirici ürünleriyle mutlaka nemlendirmelisin. Cilt nemlendirme işlemi yapmadığında kuruluk görünümü artabilir.

  • Yüksek faktörlü bir güneş koruyucu krem kullanarak hem vücudunu hem de yüzünü güneşin yaratabileceği istenmeyen etkilere karşı korumalısın. Güneş kremi kullanmadan bir an bile güneş ışınına maruz kalmamalısın. 
  • Kiehl's zeytinyağlı şampuan Oil Fruit Oil Nourishing Shampoo ile saçlarının yumuşak bir görünüm kazanmasını sağlayabilirsin, avokado yağı, zeytinyağı ve limon içeren mükemmel şampuanla fgüneş etkilerine meydan okuyabilirsin. Şampuan uygulamasının ardından Oil Fruit Oil Nourishing Conditioner zeytinyağlı saç kremi uygulayabilir, kuru ve yıpraanmış olan saçlarının nemlenmesini sağlayabilirsin.
  • Yaz şapkaları kullanarak yüz bölgeni, pareo, plaj elbisesi gibi parçalar kullanarak vücudunu bir nebze daha koruma altına alabilirsin. 
  • Plaj partilerinde denize girdikten hemen sonra duş kullanarak cildini ve saçlarını deniz tuzundan arındırmalısın. Bu işlem saçlarının ya da cildinin daha az yıpranmasına yardımcı olur. Aynı zamanda her yıkanmadan sonra yeniden güneş koruyucu kullanmalısın. 
  • Güneşlenmek istiyorsan mutlaka cilt tipine uygun bir güneş yağı kullanmalı, cildini doğrudan güneş altında kalmaktan korumalısın. Ayrıca ışınların en dik geldiği 11:00 ila 16:00 saatleri arasında güneş altında kalmamaya özen göstermelisin. 

Parti Sonrası Cilt Bakım Adımları

  • Güneş kaynaklı kuruluk hissi yaşayan cilt cilt, oldukça hassas bir hâldedir. Cildini nazikçe temizledikten sonra yoğun nemlendirme işleminden geçirmelisin. Bu işlem için harika sonuçlar veren Kiehl's Ultra Facial Cream yoğun nemlendirici ürününü kullanabilirsin. 70'li yıllardan bu yana kullanıcılarının vazgeçilmezi hâline gelen ürün, 24 saat* süren nemlendirme etkisiyle cildin yumuşak bir his sağlarken, kuru ciltlerde de etkilidir. 
  • Pure Vitality Skin Renewing Cream ise güneş sonrası cildinin yenilenmiş bir görünüm kazanmasına katkıda bulunarak daha genç bir görünüm kazanmasını da sağlar. Aynı zamanda cildine aydınlık bir görünüm verir. 
  • Vücut bakımın için ise vücut sütleri ve vücut nemlendiricileri kullanabilirsin. Duş alırken duş suyunun aşırı sıcak ya da soğuk olmasından kaçınarak cildini koruyabilirsin. 

Saç Bakımı

Güneş sonrası canlılığını, rengini ve parlaklığını yitirerek bakımsız bir hâl alan saçlar, saç maskesi uygulaması gibi güçlü bir bakım işlemine ihtiyaç duyar. Ayrıca yıkama işlemi sırasında az tazyikli ılık bir su kullanmalı, saç tipine uygun şampuan uygulaması yaptıktan sonra yumuşaklık etkili bir saç kremi uygulaması yapmalısın. Güneş ışınlarına ve kum taneciklerine maruz kalmış olan saçlarını ve saç derini iyice arındırdıktan sonra saçlarını kolay taramak için tarama spreyleri de uygulayabilirsin. İşlem sonrasında saçlarını kurutmak için herhangi bir kurutma makinesi kullanmadan doğal ortamda kurumasına izin vererek saçlarının üzerinde kalan nemi almasını sağlayabilirsin. Plaj partisinin ardından Kiehl's yoğun bakım yapan saç maskesi ürününü uygulayarak saçlarının parlaklık kazanmasını ve güçlenmesini sağlayabilirsin. Özellikle fazla güneş alan saçlar için de uygun olan bu maskeyi haftada bir defa uygulaman yeterli...

*Instrumental test, 26 kişi

← Öncesi Sonrası →