Cildini Sonbaharda Nem İle Güçlendir! Her 100 Tl Alışverişte +1 Seyahat Boy Hediye!

2019 Cilt Bakım Trendleri | Kiehl's Blog

Haziran 30, 2019

Kusursuz porselen görünüm yerine doğal bakım rutini, 2019’un trendi!

Günlük koşuşturma içinde her daim bizimle yorulan, kirli havaya maruz kalan ve stresli anlarda gerilen cildimiz için temel olarak yapmamız gereken bakımlar bulunuyor. Son yıllarda teknoloji ve dijital çağın cildimize etkileri, hava kirliliği, değişen iklim koşulları cilt bakım trendlerine yön veriyor.

 

Yoga Cilt

2019’da makyaj ile pürüzsüz porselen gibi görünen cilt geri planda kalırken yogadan çıkmışçasına canlı görünen cilt trend oluyor. Cildin kusurlarını kapatmadan gerçekten canlı, sağlıklı, nemli ve ışıldayan görünüm için makyaj öncesi bakım rutinini tam yapmak gerekiyor. Yogadan çıkmış doğal cilt için makyaj bazı yerine doğal kaynaklı cilt bakım yağı tercih edilmesi oldukça popüler! 2019’da yenileme sağlayan bakım ürünlerinin kullanılması trend haline geliyor.

 

Bakım Ritüeli

Hücreden konu açılmışken bakım rutininizi nasıl oluşturacağımız konusunda ufak bir ipucu verelim. 2019’un trendleri arasında cilt rutinini 21 gün boyunca aksatmamak yer alıyor. Hücrelerimiz 21-28 gün arasında yenilendikleri için cilt bakımını en az 21 gün aralıksız uygulayarak cildinizin sağlıklı görünümü için daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Güneş ışınları ile ortaya çıkan D vitamini, ülkemizde yaşayan birçok kişide eksik bulunuyor. Cildi yenileyen, yaraların iyileşmesini sağlayan D vitaminini beslenme ve cilt bakım ürünleri ile hayatımıza dahil etmemiz gerekiyor. Sağlık uzmanlarının, kilo kontrolünden tenimizin güzelliğine kadar her alanda ihtiyacımız olduğunu vurgulaması ile D vitamini 2019’un cilt bakım trendleri arasında yerini alıyor.

 

Tek üründe çoklu etki: Hiyalüronik Asit

 

Daha genç ve canlı görünen cilt için birden çok fonksiyonu bir arada bulunduran hiyalüronik asit, Y kuşağının diğer tüm alışkanlıklarında olduğu gibi cilt bakım ritüelinde tek ürün ile daha hızlı sonuç almak istemeleri nedeniyle 2019 trendleri arasında adından çokça bahsettiriyor. Hiyalüronik asidin başlıca faydaları arasında; cildin daha genç görünmesinin sağlanması, su tutma özelliği sayesinde cildi nemlendirmesi ve elastikiyet kazandırması yer alıyor.

 

Cilde Uzman Gözüyle Bakış

https://www.kiehls.com.tr/media/kiehls_blog_images/19-06/30/kiehls-ucretsiz-cilt-bakim-analizi.jpg

Hepimiz cildimizin kuru, yağlı veya karma olması ile ilgili bilgilere sahip olduğumuzu düşünürüz. Farklı katmanlardan oluşan cildimizi çözümlememiz aslında parmak uçlarımız ile cildimize dokunarak mümkün değildir. 2019’da cildine önem verenlerin yakaladıkları trendlerden biri uzmanlar tarafından cilt analizi yapılması oluyor.

 

Siz de cildinize doğru bakımı yapmanızı sağlayarak analize ve ücretsiz deneme ürünlerine sahip olmak isterseniz ücretsiz cilt analizi için Kiehl’s mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Klinik Testlerden Geçmiş Formüller

Teknolojinin gelişmesi ve bilgiye ulaşmanın kolaylığı ile evde bakım kürü yapmak bir zamanlar trend olmuştu. Kullandığımız bitki ve meyveler ne kadar faydalı olursa olsun alerjik reaksiyonlar gösterebilir veya hiç bilmediğimiz olumsuz etkileri yıllar sonra ortaya çıkabilir. 2019’un cilt bakım trendleri arasında en çok önem gösterilen konular; kullanılan ürünlerin klinik testlerden geçmiş olması ve sürdürülebilirliğe katkıları.

 

Hava Kirliliğine Karşı Önlem

Yıllar boyunca kirli havanın cilt üzerindeki etkilerinden bahsedilmiş olsa da zararlı ışınlardan korunmak güneş yanıkları için önlem almak hep ön plandaydı. Dermatologlar ve uzmanların uyarıları ile 2019 cilt bakım trendleri arasında cildi hava kirliliğinden korumanın önemi artıyor.

 

Maruz kaldığımız kirlilik aynı olsa da hepimizin cildi farklı yapıya sahip olduğu için temizleyici maskelerde dikkat edilmesi gereken doğru formülün doğru cilt tipine uygulanması önem taşıyor. Cilt temizleme ritüelinin en önemli adımlarından birini oluşturan maskelerin; kuru ciltler için nemlendirme, gözenekli ciltler için sıkılaştırma, yağlı ciltler için ise nem ve yağ oranını dengeleme özelliklerini barındırması gerekiyor.

 

Kendinden Işıltılı Nemlendirilmiş Cilt

Cildin doğal ışıltısını yansıtabilmesi için nemini sürekli koruyan bakım trendi 2019’da ön plana çıkıyor. Kazanılan nemin cilt tarafından iç ve dış faktörlere bağlı olarak çok çabuk tükenmesi cilde sürekli olarak nemlendirici takviyesi yapılmasını gerektiriyor. Kiehl’s nemlendiricileri, içerdikleri formüller, doğal kaynaklı özler ve çok fonksiyonlu yapıları ile cildin nem kazanmasını sağlıyor. Gün boyunca su takviyesi sağlayan yeni formül Ultra Facial Cream, hafif yapısı sayesinde cilt tarafından hızla emilerek pürüzsüz bir görünüm sunuyor. Hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için doğru formülü içermesi sayesinde cildin nem kazanmasına yardım ediyor.

 

 

 

Instagram Hikayelerinde Makyajsız ve Canlı Görünen Bir Cilt

Hepimiz gün boyunca kamera karşısındayız. Teknolojinin en büyük trendi olan hikaye paylaşımları ile en doğal hallerimizi yayınlıyoruz. 2019’un trendi 15 saniyelik hikaye paylaşımlarında makyaja gerek kalmadan canlı görünen cilt görünümünü yakalamak. Zerdeçal, cilt bakımı trendleri arasında hızla yerini alıyor. 

 

 

Siz de her an canlı görünen cilde sahip olmak istiyorsanız Turmeric maskesi ile cildinizi arındırabilirsiniz.

 

← Öncesi Sonrası →