Kore Cilt Bakım Rutini Nasıl Uygulanır?

Kore Cilt Bakım Rutini Nasıl Uygulanır?

04.11.2020 | 10:30

Her kadının hayali olan nemli, ışıl ışıl ve pürüzsüz cilt, Koreli kadınların sahip olduğu bir ayrıcalık gibi görünse de bu aydınlık cilt dokusuna özel bir rutinle sen de sahip olabilirsin. Kore güzellik dünyası, inovatif içerikleri dikkat çekici tasarımlar ile bir araya getirir ve her yaştan kadının dikkatini çeker. Sen de bu özel cilt bakım rutinini Kiehl’s cilt bakım ürünlerini tercih ederek uygulayabilir ve hayalindeki porselen cilde sahip olabilirsin!

Kiehl’s Ürünleri ile Kore Cilt Bakım Rutini Adımları

A person in a wedding dress

Description automatically generated

Her yaştan kadının merak ettiği "Kore cilt bakım rutini nasıl uygulanır?" sorusunu bu aşamada yanıtlamak gerekir. Özel bir rutin gerektiren Kore cilt bakımı 10 adımda uygulanır. Çok aşamalı olan bu cilt bakım rutininde cilt özelinde ürünler tercih edilir. Kore cilt bakımı uygulamasını mümkün kılan Kiehl's ürünleri ile cilt bakım rutini adımları ise şöyle:

A picture containing indoor, bottle, table, food

Description automatically generated

Midnight Recovery Botanical Cleansing Oil : Cildi nazik ve etkili bir şekilde kir ve makyajdan arındırır. Aromatik içeriğe sahip yağ bazlı temizleyici, uygulama esnasında su ile karışarak temizleme sütüne dönüşür. Cildi rahatlatıp yatıştıran Kiehl's Midnight Recovery, skualan, lavanta yağı ve akşam sefası yağı içerir. Cilt temizleme için kuru veya ıslak ele 3-4 pompa uygulanır ve göz çevresi de dahil olmak üzere tüm yüze masaj yapılır. Sonrasında cilt ılık su ile durulanır. 

A bottle of wine on a table

Description automatically generated

Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash : Su bazlı temizleyici yoğun köpük formülü sayesinde sağlıklı görünen cilt bariyerini destekler, cildi nazik ve etkili bir şekilde arındırır. Cildini arındırmak için parmak uçlarına alınan bir miktar temizleyici dairesel hareketlerle yukarı doğru uygulanır. Cilt ardından ılık suyla durulanır. Cilt bakım rutininde köpük tercih etmeyenlerdensen bu aşamada yüz temizleme jeli veya yüz yıkama jeli de kullanabilirsin.

Pineapple Papaya Facial Scrub : Tüm cilt tipleri için uygun olan peeling, cildin görünümünün canlı ve temiz olmasını sağlar. Gerçek ananas ve papaya meyve parçaları içeren formülü ile yüz peelingi cildi tazeler ve cildin pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Temizlenmiş nemli cilde küçük bir miktar sürülür ve nazik ve dairesel hareketlerle yukarı doğru masaj yaparak uygulanır. Ürünün arındırıcı etkisini artırmak için ciltte fazladan bir iki dakika daha bekletilmesi ve daha fazla ovuşturmadan ılık bir yüz temizleme bezi veya süngeriyle silinmesi gerekir. 

Vital Skin-Strengthening Super Serum ile Cildini Güçlendir

A picture containing indoor, table, sitting, cup

Description automatically generated

Vital Skin-Strengthening Super Serum : Cilt tarafından hızlı emilen serum, ince çizgi görünümüyle savaşır ve cildi güçlendirir. 11kDa Hyaluronik Asit ile zenginleştirilen serumun içeriğinde Hint fesleğeni, kırmızı ginseng kökü ve şizandra üzümü bulunur. Ginseng kökü içeren formülü ile cildi güçlendirir. Güçlenen cilt ışıl ışıl ve sağlıklı görünür. Rutin bir şekilde kullanılan serum, cildi çevresel faktörlere karşı dirençli hale getirir. Vital Skin-Strengthening Super Serumu arındırmış olduğun yüz ve boyun bölgene gece ve gündüz rutin bakımında nazik dairesel hareketlerle uygulaman yeterli olur.

A close up of a bottle

Description automatically generated

Rare Earth Deep Pore Cleansing Masque :  Amazon Beyaz Kil içeriği ile maske, gözenekleri tıkayarak cildi soluk gösteren ölü deri ve kirden arındırır. Toksinlerden ve kirden arınmış cilt gözle görülür bir biçimde küçülmüş gözeneklere ve daha sıkı bir görünüme kavuşur. Temiz ve nemli cilde ince bir tabaka halinde uygulanır. Kuruması için 10-15 beklenir ve ardından ılık su ile durulanır.

Kiehl's Göz Bakımı Formülleri : İnce ve hassas bir yapıya sahip göz çevresi, nemsizlik ve kırışıklıkların en kolay gözlemlendiği yerdir. Bu nedenle göz çevresi bakımı kreminin sabah ve akşam rutin olarak uygulanması gerekir. 

Kiehl's Nemlendiricileri : Kore cilt bakım rutininde en önemli aşamalardan biri olan nemlendirme, cilt yüzeyindeki nemsizlik ile savaşır ve cildin ışıltısını artırır. Kiehl'sın birbirinden farklı cilt endişelerine yönelik nemlendirici formüllerini keşfetmek için sana en yakın Kiehl's Mağazaları'na ve kiehls.com.tr'ye göz at!

Kiehl's Güneş Kremi : Gündüz uygulanan cilt bakımı sonrasında cilt tipine uygun güneş kremi Kore cilt bakım rutinini tamamlayan aşamadır. Berrak ve aydınlık cilt için güneş koruyucu krem büyük bir öneme sahiptir. Yaz-kış güneş koruma kullanmanın cilt bakımındaki önemi kaçınılmaz.

Sen de Kore cilt bakım rutinini doğal kaynaklı içerikler ile zenginleştirilmiş Kiehl's cilt bakım ürünleri ile tamamlayabilir, aydınlık ve ışıl ışıl bir cilde birkaç adımda sahip olabilirsin!

Hyalüronik Asidin Cilde Faydaları

Hyalüronik Asidin Cilde Faydaları

Yıllara Rağmen Cilt Elastikiyeti Nasıl Korunur?

Yıllara Rağmen Cilt Elastikiyeti Nasıl Korunur?