Hyalüronik Asidin Cilde Faydaları

Hyalüronik Asidin Cilde Faydaları

14.06.2021 | 10:00

Hyalüronik asit, son yıllarda cilt bakımının en popüler içerikleri arasında yer alır. Cildin doğal yapısında yer alan ve nemlendirme görevine sahip hyalüronik asit cilt bakımında sağladığı faydalarla vazgeçilmez haline gelir. Daha dolgun, genç ve canlı cilt görünümünün sırrı olan mucizevi içerik, cilt bakım konusunda anahtar role sahip. Kendi ağırlığının 1000 katına kadar suyu tutabilen hyalüronik asit, su bazlı olduğu ve doğal olarak ciltte bulunduğu için tüm cilt tiplerine uyum gösterir. Hyalüronik asidin cilde faydaları saymakla bitmez! 

Cilde Işıltısını Geri Verir

Yüksek oranda su tutma kapasitesi nedeniyle, hyalüronik asit desteği, aydınlık cilt görünümüne kavuşmanıza yardımcı olur. Neme doyan ışıltılı cilt, sağlıklı görünüm ile parlar. Doğal parlaklığın sırrı, hyalüronik asit içerikli serumlarla sağlanır. Sen de solgun cildine hyalüronik asit içerikleri ile yeniden hayat verebilirsin. 

Eğer cildin için hyalüronik asit desteği veren bir ürün arıyorsan bitkisel kaynaklı kompleks de içeren Vital Skin-Strengthening Super Serum, senin için uygun olabilir. Cildi güçlendiren ve yapılandıran Kiehl's serum, aynı zamanda erken yaşlanma belirtileriyle de savaşır. Gözenek ve ince çizgi görünümünü azaltmaya yardımcı Vital serum ile sen de ışıltılı cilt görünümüne kavuşabilirsin!

Cilt Kusurlarının Görünümünü Azaltmaya Yardımcıdır

Hyalüronik asit nemi cilde hapsederek, kuruluğu engeller. Hyaluronik asit içeren ürünlerin kullanımı ile ciltte kusurların görünümü azalabilir.

Pürüzsüz cilt görünümü kazandıran hyalüronik asit, cilt dokusu görünümü için yenileyici ve canlandırıcı bir etkiye sahip. Antioksidan özelliği bulunan madde, cildi serbest radikallerin oluşturduğu cilt hasarından da korur. Cilt kusurları, düzenli kullanılan hyalüronik asit desteği ile hafifleyerek yerini eşit cilt tonuna bırakır. 

Düzenli Kullanımla Kırışıklıklara Savaş Açar

Hyalüronik asit yaşlanma karşıtı etkisi sayesinde kırışıklık görünümüne karşı da koruma sağlar. Bu sayede erken yaşlanma belirtilerinin önüne geçilir ve cilt elastikiyeti arttırılarak cildin daha genç bir görünüm kazanması sağlanır. Düzenli kullanımda ise yaşlanma belirtilerinin görünümü azalmış olur.

Yenilenen formülüyle Kiehl's Super Multi-Corrective Cream içeriğinde hyalüronik asit desteğinin yanı sıra Chaga Mantarı ve PhytoMimetic A Vitamini'ne yer verir. Bu sayede cilt sıkılaştırıcı ve kırışıklık karşıtı krem, pürüzsüz ve çok daha genç görünen bir cilt görünümüne kavuşmanı sağlar. Super Multi Corrective Cream ile cilt elastikiyeti artarak yaşla beraber çoğalan pürüzlü cilt görünümünde azalma görülür. Hyalüronik asit, cilt bakımı rutini içinde sürekli kullanıldığında günden güne daha belirgin etki yaratır. Cilt dokusu daha dolgun, genç, canlı ve taze görünür.

Göz Çevresi için Nem Desteği 

Gözenekleri tıkamaması, cildin doğal metabolizmasında etkin bir madde olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen hyalüronik asit, hassas ciltlerde bile kullanılabiliyor. Adında asit kelimesi geçtiği için bazen korkulan hyalüronik asit, cilt yüzeyinde hasara sebep olmadan cildi nemlendirmeye yardımcı oluyor.

Yüzün her bölgesi için uygun bir hyalüronik asit içerikli ürün bulunur. Göz çevresinin daha dolgun, aydınlık ve genç görünmesi için de hyalüronik asit desteği tercih edilebilir. Hassas göz çevresi için de kullanılabilen hyalüronik asit içerikli ürünler arasında Powerful-Strength Line Reducing & Dark Circle-Diminishing Vitamin C Eye Serum etkili formülüyle dikkatleri üzerine çeker. C vitamini serumu, zenginleştirilmiş içeriği ile göz çevresindeki çizgileri ve kaz ayağı görünümünü azaltır. Sadece yaşlanma karşıtı etki sunmakla kalmayan serum, koyu halka görünümünü düzeltmeye yardımcı olur. Sen de hyalüronik asit içerikli Kiehl's ürünleri kullanarak daha canlı, genç ve taze görünen bir cilde kavuşabilirsin!

Psikolojiniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor?

Psikolojiniz Cildinizi Nasıl Etkiliyor?

Hijyenik Maskeler ve Cilt Kusurları

Hijyenik Maskeler ve Cilt Kusurları