Cilt Tonikleri Nasıl Uygulanmalı?

Cilt Tonikleri Nasıl Uygulanmalı?

18.07.2019 | 23:44

Aynaya baktığımızda kendimizi güzel ve özgüvenli hissetmek hepimizin önem verdiği belli başlı konulardan birisi. Bunu hissetmemiz için ise cilt bakımı en önemli ayrıntılardandır. Cildimiz gün boyunca gerek iş temposunun stresinden gerekse çevresel etkenlerden dolayı fazlaca etkilenmektedir. Parlak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsak yapmamız gereken şey çok basit: cilt bakımı.

Düzenli olarak bakım yaptığımızda cildimizdeki gözeneklerin görünümünün küçüldüğünü, yağ dengesinin ayarlandığını, siyah noktaların azaldığını göreceksiniz. Cilt bakımının ilk adımı cildimizi temizlemektir. Sabah uyandığınızda güne güzel başlamak, akşam eve geldiğinizde günün tüm yorgunluğunu atmak ve cildinize nefes aldırmak için önce cildinizi temizlemelisiniz. Sonraki adım ise tonik kullanımı. 

 

Tonik, cilt temizliğinde kullanılan özel losyonlardır. İçeriğinde cildinizi arındırıcı ve ferahlatıcı özellikler bulunmaktadır. Cilt bakım tonikleri, gün boyu kirlenen ve yağlanan cildi temizlemek ve görünümünü canlandırmak için sıkça kullanılan cilt bakım ürünleri arasındadır. Cildimiz fazla yağ ürettiğinde ya da olumsuz şartlar sonucu oluşan kir ve tozun gözenekler birikmesiyle gözeneklerin büyümesine sebep olur. Büyüyen gözenekler hem siyah noktaya elverişlidir hem de cildinizin bozulmasına, parlaklığını ve kadifemsi yapının kaybolmasına sebep olur.

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/18/tonik-nasil-kullanilmali.jpg

 

 

Tonik Nasıl Kullanılır?

Günlük bakım ritüelinizde yer alan temizleme ürünü ile cildinizi temizledikten sonra bir parça pamuğu kullanacağınız tonik ile ıslatın ve küçük dairesel hareketlerle nazikçe cildinize uygulayın. Bu kadar basit. Pamuğu cildinize ilk uyguladığınızda pamukta bir miktar kir birikebilir. Bu kir tabakası kalmayana kadar pamukları yenileyerek tonik kullanmaya devam etmelisiniz. Toniği kullandıktan sonra nemlendirme ya da diğer bakım ürünlerinizi kullanmaya geçebilirsiniz. Unutmamalısınız ki cildinizi ne kadar iyi temizlerseniz sonraki ürünün etkisi bir o kadar artacak ve cildinize en faydalı şekilde nüfus edecektir.

 

Tonik Kullanımının Nasıl Etkileri Vardır?

Eğer canlı görünümlü, pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak istiyorsanız tonik kullanımını mutlaka günlük bakım düzeninize eklemelisiniz. Çünkü tonik kullandığınızda gözeneklerinizin görünümü küçülür ve sıkılaşır. Bu sayede kadifemsi bir cilde kavuşursunuz. Kiehl’s sizler için yüzyılı aşkın deneyimi ile formüle ettiği gözenek görünümü küçültücü tonik ile cildinizin görünümünü canlandırmaya hazır. Rare Earth Pore Refining Tonic içeriğindeki amazon beyaz kili sayesinde fazla yağ üretiminin dengelenmesine ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. Uygulama sonrasında cilt görünümü yenilenmiş, gözenekler sıkılaşmış ve sağlıklı bir görünüme kavuşmuş olur. Yağlanmaya eğilimli ya da karma bir cildiniz varsa bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

 

Özellikle kuru ciltlerde, cildin nemini kaybetmesi en büyük problemlerden biridir. Çünkü cildin nemi kaybolmaya başladığında cildiniz pul pul görünmeye başlar ki bu sağlıksız görünen bir cildin habercisidir. Tonik kullanarak cildinizin PH seviyesini dengeler ve bu sayede cildinizin nemini korumuş olursunuz. Kiehl’s Cucumber Herbal Alcohol-Free Tonickuru ciltler için formüle edilmiş bir toniktir. İçeriğindeki salatalık özleri ile cildinizi sakinleştirir, dengeler ve yumuşak bir görüntüye kavuşmasını sağlamış olursunuz. Alkolsüz tonik olduğu içinde kuru ciltler ve normalden kuruya dönük ciltler rahatça kullanabilir. 

 

Eğer yağlı ya da normalden yağlıya dönük bir cildiniz varsa işte bu tonik tam size göre. Kiehl’sin geliştirdiği özel formülü sayesinde Blue Astringent Herbal Lotion cildinizin yağ dengesini sağlar ve içeriğinde mentol sayesinde cildiniz ferah bir nefes alır. Yağlı ciltler için tonik kullanımı son derece önemlidir. Çünkü gözeneklerin sıkılaştırılması ve cildin temizlenmesi için sürekli ve düzenli bir bakım şarttır.

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/18/calendula-herbal-extract-tonik.jpg

 

Kiehl’sin en eski formüllerinden biri olan Calendula Herbal Extract Tonik nazikçe cildin yağ dokusunu dengeler, ciltteki tüm kiri ve toksin maddeleri uzaklaştırır. Bu alkolsüz ve gözenek sıkılaştırıcı toniğin göze çarpan bir diğer özelliği ise kadife çiçeğinin yapraklarının tek tek elle her şişenin içine yerleştirilmesidir. Karma ve yağlı ciltlerin tercih edebileceği bu tonik sayesinde gözenekleriniz sıkılaşacak, parlak ve pürüzsüz bir cilt için ilk adımı atmış olacaksınız.

 

CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL UYGULANIR?

CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL UYGULANIR?

Cilt Serumları Nasıl Sürülmeli? | Kiehl's Blog

Cilt Serumları Nasıl Sürülmeli? | Kiehl's Blog