CİLT BAKIM ÜRÜN İÇERİKLERİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

CİLT BAKIM ÜRÜN İÇERİKLERİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

23.07.2019 | 22:00

Cilt bakım ürünleri konusunda son yıllarda herkes bir fikir beyan ediyor!

Doğal kaynaklı içeriklere sahip ürün kullanımı hakkında bilinç her ne kadar artsa da doğal kaynaklı diye her içeriğin kullanılmaması gerektiği, ancak doğru içeriklerin doğru oranda birleşimi ile güzel sonuçlar elde edilebileceğinin bilinmesi gerekiyor.

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/23/midnight-recovery-concentrate.jpg

Cilt bakım ürünlerinin içeriğinde kullanılan doğal kaynaklı özler hakkında bilgi sahibi olmak ve bu özlerin ne amaçla kullanılması gerektiğini bilmek oldukça özen isteyen bir konu. Doğanın bize sunduğu mucizevi özler içeren formüller ile cilt bakımının sağlanması cildin onarılmasına yardım ediyor. Kiehl’s olarak içeriklerimiz ile ilgili çok titiz davranıyor ve ürünlerimizi doğal kaynaklı içerikli bileşimlerden elde ediyoruz.

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/23/dogal-kaynakli-urun-icerikleri.jpg

Cilt bakımı rutinini oluşturan ürün içerikleri hakkında nelerin yararlı ve nelerin zararlı olduğuna birlikte bakalım.

 

Asit Olması Kimyasal Olduğu Anlamına Gelmiyor

Doğal kaynaklı formüle sahip ürünlerin içeriklerinde yer alan hyalüronik asit, isminden dolayı kimyasal olarak algılansa da aslında son yıllarda doğal kaynaklı içerikli bakım ürünlerinin formüllerinde sıkça yer alıyor.

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/24/powerful-strength-line-reducing-concentrate-1563953525.jpg

Hyalüronik asit, cildi nemlendirme ve elastikiyeti geri kazandırma özellikleri ile biliniyor. Aslında vücudumuzda da doğal olarak bulunan hyalüronik asit, cilt yüzeyine dışardan uygulandığında 1000 kat daha fazla nem tutmasını sağlıyor. Neme doymuş bir cilt canlı bir görünüm kazanıyor ve ince çizgi görünümü azalıyor.

 

 

Aktif Proteinlere Önem Ver!

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/24/peptid-nedir.jpg

Aktif proteinin temeli olan peptidler, cildin daha elastik olması ve kendini onarması için yardımcı olan bileşenler olarak bilinir.

 

Hem Vücuda Hem Cilde Faydası Saymakla Bitmiyor! : C Vitamini

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/24/double-tap-n-u-tinh-ch-t-c-th-n-k-powerful-strength-line-reducing-concentrate-_j-l-tr-th-c-l-c-trong-h-nh-tr-nh-chinh-ph-c-l-n-da-t-i-tr-r-ng-r-c-a-b-n-kopya.jpg

Özellikle kış aylarında bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için mutfağımızdan eksik etmediğimiz C vitamini, cilt için antioksidan etkisi sağlıyor. İnce çizgi ve kırışıklık görünümünün azalmasını sağlarken düzenli kullanımda cildin daha pürüzsüz ve genç görünmesine yardım ediyor.

 

Bu Kez Cildimize Uyguluyoruz: Kafein

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/24/powerful-wrinkle-reducing-cream.jpg

Güne zinde başlamak için ilk olarak tüketilen kahvenin içeriğinde bulunan kafein, cilt bakım ürünlerinde de kullanılıyor. Özellikle göz bakım kremlerinin kafein içeren formülleri; göz çevresindeki şişkinlik görünümünün azalmasını, göz çevresinin daha dinlenmiş ve genç görünmesini sağlıyor.

 

İsmini Anarken Bile Sakinleşiyoruz: Lavanta

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/24/midnight-recovery-concentrate-kopya.jpgKokusu ve mucizevi yapısı sayesinde sakinleşmemizi sağlayan lavanta yağı, cilt bakım ürünlerinde de dinlendirici etki sağlıyor. Uyku esnasında cildin daha çok dinlenmesi, canlı görünüm kazanması ve neme doyması için gece bakım ürünlerinde lavantanın olmasına önem göstermelisiniz.

Göz Makyajı Temizliğinin Püf Noktaları | Kiehl's Blog

Göz Makyajı Temizliğinin Püf Noktaları | Kiehl's Blog

Cilt Kusuru Nedir? Neden Oluşur ve Nasıl Geçer? | Kiehl's Blog

Cilt Kusuru Nedir? Neden Oluşur ve Nasıl Geçer? | Kiehl's Blog