Cilt Bakım Rutininde Serumun Önemi

Cilt Bakım Rutininde Serumun Önemi

04.11.2020 | 09:00

Daha sağlıklı ve daha genç görünen bir cilde kavuşmak için son derece etkileyici bir cilt bakım ürünü denemeye ne dersin? Son zamanlarda adı sıkça duyulan cilt serumu hakkında merak ettiğin her şeyi bu yazıda bulabilir, cilt bakım rutinine yeni bir soluk kazandırabilirsin! Yüz serumları, kusursuz bir cilt için özel aktif bileşenlerle dolu, yüksek konsantrede, hafif ve hızlı emilen formüllerdir. Genellikle likit ve jel formda bulunur ve ipeksi kıvamda bir yapıya sahiptirler. Serum şişeleri boyut olarak gözüne küçük görünebilir ancak süper konsantre yapıya sahip olduğundan cilt bakım rutininde sadece bir iki damla kullanman yeterli olur. Kendi cilt tipine uygun yüz serumunu seçmek için cildini tanıman ve cildinin ihtiyaçlarını bilmen gerekir. Sen de cildinin ihtiyaçlarına en çok uyan serumu bul ve aydınlık cilt için serumunu güzellik rutinine ekle!

Erken Yaşlanma Belirtilerine Savaş Aç: Cilt Elastikiyetini Arttır 

Son zamanlarda cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmezi olan yüz serumu cildini temizledikten sonra uygulayabileceğin güçlü ve yoğun aktif bileşenleriyle direkt olarak cildine etki eden bir cilt bakım ürünüdür. İçeriğindeki aktif bileşenler ise genellikle antioksidan, vitaminler ve asitlerden oluşur. Aktif bileşenler erken yaşlanma belirtileri, kırışıklık görünümü, nemsizlik ve cilt kusurları gibi etkenlerle savaşarak cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bu aşamada uygun serumu seçerken cildinin neye ihtiyacı olduğunu anlamak önemlidir.

A hand holding a bottle

Description automatically generated

İçindeki Hyalüronik asit içeren formülü ile çok yönlü ve benzersiz bir serum olan Vital Skin Strengthening Super Serum erken yaşlanma belirtilerine yol açabilecek hava kirliliği, stres, güneşe maruz kalma, uykusuzluk gibi dış faktörlere karşı güçlü bir şekilde savaşır ve bu belirtileri gözle görülür şekilde azaltmaya yardımcı olur. Kullandığın ilk andan itibaren cildini yumuşacık yapar ve hafif yapısı ile kolayca emilir. Eğer ihtiyacın olan böyle bir bakımsa sen de bitkisel kaynaklı kompleks içeren formülü ile süper serumu deneyerek cilt elastikiyetini arttırabilir, dirençli hissedilen bir cilde sahip olabilirsin!

Işıltılı bir Cilt için Hızlı Etki ve Gözle Görünür Sonuçlar

Uyurken hormonlar durmadan çalışır, vücut gün içindeki stresin zararlı etkilerini gece uykusunda onarmaya başlar. Bu yenilenme sürecini cilt bakımın için de verimli bir zaman dönüştürebilirsin! Uyku safhasına geçmeden uyku sırasında cilt bakım serumlarını kullanarak onlardan maksimum düzeyde ve hızlı bir şekilde fayda sağlayabilirsin.

A picture containing table, indoor, sitting, bottle

Description automatically generated

 Örneğin, gece kulanım için özel üretilmiş, adeta güzellik uykusuna yatıran serum Midnight Recovery Concentrate cildin görünümünün yenilenmesine yardımcı olur. Midnight Recovery Concentrate, yoğun formülü sayesinde sabah daha genç görünen, dinlenmiş ve yenilenmiş görünen bir cilt ile uyanmanı sağlar. Yoğun bileşimine rağmen hafif formülü ile cilt tarafından hemen emilir. Hassas ciltler dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygundur. Sen de cildinin görünümünün onarımına uyku süresince destek olmak istersen Midnight ‌Recovery ‌Concentrate'i güzellik rutine ekleyebilirsin!

Güzellik Rutininin Vazgeçilmezi: Değerli Yağlar

Serumun asıl görevi yoğun ve güçlü yapısı sayesinde epidermis denen cildin en üst tabakasına nüfuz etmesidir. Bu sayede serum, nemlendirici kremin etkisini arttırmaya ve daha kolay emilmesini sağlamaya da yardımcı olur. Aynı zamanda serumlar daha sağlıklı görünen bir cilde kavuşmanı sağlar.

A bottle of water on a table

Description automatically generated

Kenevirden türetilmiş Sativa tohumu yağı ve kekik otu yağı gibi doğal kaynaklı içeriklerle formüle edilmiş olan hafif yapılı Cannabis Sativa Seed Oil Herbal Concentrate yüz serumu, cilt kusurlarına eğilimli ciltlerin pürüzsüz bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda ciltteki nem dengesini ayarlayarak gergin cildin yatışmasını sağlar ve ciltteki kızarıklıkların görünümünü gözle görülür bir şekilde azaltır.

Sıkı, Toparlanmış ve Pürüzsüz Cilt için Serum Takviyesi

Düzenli olarak serum kullanmanın en önemli faydaları arasında cildinin pürüzsüz ve ışıltılı cilt doku kazanması, gözeneklerinin daha küçük görünmesi ve cildinin nem oranını optimum düzeye çıkarılması bulunur. Genişlemiş gözeneklerin boyutu ve görünümünün gözle görülür şekilde azalmasına yardımcı olan Precision Lifting & Pore-Tightening Concentrate sayesinde sen de sıkı ve toparlanmış bir cilde sahip olabilirsin. Serum sayesinde yüz hatlarının görünümü yenilenir ve yüz kontürü daha keskin bir hat kazanır. Hem yaşlanma karşıtı hem de gözenek görünümünü küçültücü özellikleri ile çok yönlü etkiye sahip serum ile daha genç ve daha sağlıklı görünen bir cilde kavuşabilirsin!

Serumların mucizevi dokunuşlarıyla daha genç ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olabilirsin, Kiehl's tecrübesi ve doğal kaynaklı içerikleri ile Kiehl's serumları hemen deneyebilir, cilt bakım rutinine yeni bir soluk getirebilirsin!

Cildini Dış Etkenlere Karşı Korumak için Tüyolar

Cildini Dış Etkenlere Karşı Korumak için Tüyolar

Ginseng Yağının Cilde Faydaları

Ginseng Yağının Cilde Faydaları