CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL UYGULANIR?

CİLT BAKIM MASKELERİ NASIL UYGULANIR?

18.07.2019 | 22:36

Kadınların makyaj yapmak kadar keyif aldığı bir şey var ise o da cilt bakımıdır. Cilt bakımında da kısa sürede cildi besleyip onaran maskeler güçlü etkileri ile tüm kadınların en sevdiği ürünler arasında yer alır. Senin için de böyle ise bu yazımız tam sana göre!

Cilt bakımında, haftada bir yapılan maske uygulaması kadar keyifli başka bir şey yok dersek çok mu abartırız? Belki biraz. Ama cildin dostu olan maskelerin cildimiz üzerindeki etkilerini göz önüne alınca abartılmaya değer olduklarını düşünüyoruz. Stres, kirlilik, mevsimsel değişiklikler, hızlı ve yoğun yaşam tarzı derken bundan en çok etkilenen cildimiz oluyor. Cilt için yaptığımız günlük bakımlar da bu yüzden bazen yetersiz kalabiliyor.

 

Neyse ki maskeler cildin ihtiyacına yönelik güçlü bakım takviyeleri ile bizi yalnız bırakmıyor. Maskelerin cildimize birçok faydası bulunmakta. Cildi arındırıp temizleme, gözenekleri sıkılaştırma, nemlendirme, cildin ışıltısını geri kazandırma, kırışıklıkların görünümünü azaltma gibi. Yani her cilt tipinin dermanına uygun bir maske Kiehl’s ürünleri arasında yer alıyor. Şimdi istersen senin cilt tipine hangi yüz maskesi daha uygun ve nasıl uygulanır, Mr.Bones’un ürün önerileri eşliğinde bakalım.

 

Yüz Bakım Maskeleri Nasıl Uygulanır?

Her cilt yapısı farklı olduğu için ihtiyaçlar da cildin yapısına göre değişebiliyor.

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/19/yuz-bakim-maskeleri-nasil-uygulanir.jpg

Örneğin kuru ciltler nem destekli maskeleri tercih ederken, siyah nokta ve tıkanmış gözeneklere sahip ciltler gözenek sıkılaştırıcı maskeleri tercih ediyor. Olgun ciltler yaşlanma belirtilerini gideren sıkılaştırıcı ürünlere yönelirken, soluk tenler cildi daha çok parlasın istiyor. Her endişeye yönelik ayrı bir maske olduğu için uygulama şekli de maskenin yapısına göre farklılık gösterebiliyor. O halde adım adım ilerleyerek cilt tipine göre maske seçimine ve uygulamalarına göz atalım:

 

 

Kuru Ciltler ve Nemsizlik Sorunu İçin Maske 

Kuru ciltlerin en büyük eksiği nem olduğu için nem takviyesi olan yüz maskelerini tercih etmeli ve mutlaka cildi temizledikten sonra maske uygulamasını haftada en az iki kere yapmalılar. Mr. Bones’un kuru ciltler için maske önerisi: Ultra Facial Overnight Hydrating Mask

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/18/ultra-facial-overnight-hydrating-mask.jpg

Bir gece maskesi olan bu ürün, buzul proteini ve çöl bitkisi ile zenginleştirilmiş içeriğiyle cildine uzun süren bir nemlilik ve yumuşaklık kazandırıyor. Uygulaması ise oldukça basit. Yüzünü kaplayacak şekilde maskeni sürdükten sonra cildinde kalmasına izin vererek sabaha nemli görünen bir cilt ile başlayabilirsin.

 

 

İnce Çizgi ve Kırışıklıkların Görünümü İçin Sıkılaştırıcı Maske

Kadife gibi pürüzsüz ve sıkı bir cilde sadece doğal kaynaklı içerikli ürünlerle yapacağın bir bakım ile kolay bir şekilde ulaşacağını biliyor musun? Mr. Bones’un sıkılaştırıcı maske önerisi: Ginger Leaf & Hibiscus Firming Mask

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/18/ginger-leaf-hibiscus-firming-mask-1563480376.jpg

Zencefil yaprağı içeren formülü ile ince çizgi görünümünü yumuşatan ürün daha genç bir cilt görünümü elde etmeni sağlıyor. Gece uygulanan bu ürünün farklılığı tüm gece yüzünde kalması. Temiz bir cilde dairesel masaj hareketleri ile sürdükten sonra hiçbir şey yapmadan uyuman yetiyor. Sabah temizlenen ürün gece boyu cildini sıkılaştırmak için çalışıyor.

 

 

Yağlı Ciltler ve Siyah Noktalar İçin Maske

Yağlı ciltler çok fazla yağ üretimi sebebi ile gözeneklerin açık olduğu bu yüzden de siyah noktaların yaygın olduğu cilt tipidir. Bu cilt tipleri için en iyi bakımlardan biri kil maskesidir. Mr. Bones’un siyah noktalar için maske önerisi: Rare Earth Deep Pore Cleansing Mask

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/18/rare-earth-deep-pore-cleansing-mask.jpg

Cilt yüzeyindeki fazla yağı emen ve içeriğindeki Amazon beyaz kili sayesinde tıkanmış gözenekleri gözle görülür şekilde azaltan ürün sana daha iyi ve arınmış bir cilt dokusu sunuyor. Temiz bir cilde oldukça kolay bir şekilde uygulayacağın ürünü tabaka halinde sürüp 10 dakika beklemen yetiyor. Maske kuruduktan sonra da ıslak veya ılık bir havlu ile durulaman gerekiyor.

UYKU MASKESİ İLE GECE KREMİ: FARKI NEDİR VE HANGİSİNİ KULLANMALI?

UYKU MASKESİ İLE GECE KREMİ: FARKI NEDİR VE HANGİSİNİ KULLANMALI?

Cilt Tonikleri Nasıl Uygulanmalı?

Cilt Tonikleri Nasıl Uygulanmalı?