Cildin Solgun Görünme Sebepleri

Cildin Solgun Görünme Sebepleri

04.11.2020 | 08:00

Canlı görünen bir cilde sahip olmak için bazı çevresel faktörlere dikkat etmek gerekir. Solgun cilt görünümünden kaçınmak için bu noktalar oldukça önemlidir. Ciltte solgunluk nedenleri, aslında herkesçe bilinen fakat zaman zaman yoğun tempolu şehir yaşamında gözden kaçırılan bazı hususlara dayanır: Hava kirliliği, yoğun tempolu çalışma hayatı, dengesiz beslenme düzeni...Tüm bu faktörleri iyileştirme şansı her zaman söz konusu olmasa bile doğal kaynaklı içerikli cilt bakım ürünleri ile cildin canlı görünümüne kavuşması mümkün olabilecektir. Cilt görünümü yenilemek için cildin solgun görünmesinin sebeplerini araştırıp, cilde en uygun ürünleri kullanmak önemlendiri. Bu problemler ortadan kalktığında cilt görünümü yenilenir, doğru cilt bakım rutiniyle desteklenen cilt sağlıklı bir görünüme kavuşabilir!

Yeterli Uyku İle Cildinin görünümünü Yenile

Yetişkin bir bireyin günde en az 7 saat uyuması önerilmektedir. Kaliteli bir uyku için, uyku süresi kadar, uyunan saat aralığı da önemlidir. Bu yüzden uzmanların tavsiyesi en geç 23:00'da uykuya geçilmesi yönündedir. Uzmanlar vücudun ve cildin görünümünün yenilenmesi sürecinin 23:00-01:00 aralığında doruk noktaya ulaştığını iletir. Bu sayede cilt hücreleri cildin görünümünün yenilenmesi için çalışır. Bu yüzden solgun cilt görünümüne veda etmek için uyku saatlerini düzene sokmak önem taşır. "Yüzüm çok solgun" diye serzenişte bulunan bireylerin ise, genellikle bedenin ve ruhun dinginliğe ulaşmasını sağlayan küçük ipuçlarını es geçtiği rahatlıkla gözlemlenebilir.

A bottle of items on a table

Description automatically generated

Yüzündeki yorgun ifadeyi gidermek için kaliteli ve verimli bir uyku olmazsa olmazlardandır. Yoğun iş hayatı ya da yaşamsal zorunluluklar gereği bu uyku düzeni her zaman sağlanamayabilir. Böyle durumlarda doğal kaynaklı içerikli bir cilt bakım rutini oluşturmak, cildin desteklenmesine ve yorgun görünümün azalmasına yardımcı olur. Sen de solgun cilt görünümünü hafifletmek, daha canlı görünen bir cilt görünümüne kavuşmak istiyorsan Kiehl's cilt bakım ürünlerinden Glow Formula Skin Hydrator'ı tam sana göre! Glow Formula Skin Hydrator yüz nemlendiricisi nar özleri içeren formülü ile cildin görünümünün yenilenmesine ve ışıldamasına yardımcı olur. %95 doğal kaynaklı* içeriği & antioksidanlarla zenginleştirilmiş formül, cildi aydınlatırken, cilt daha enerjik ve sağlıklı bir görünümle ışıldar. Tüm cilt tipi ve tonları için uygundur.

*Doğal kaynaklı içerik, mineral molekül yapısının ya da orijinal bitkisinin % 50’sini korumaya devam etmek için minimum düzeyde işlenir.

Düzenli Beslenme İle İçten Işıldayın

Beslenme, metropol yaşamında üzerinde çok konuşulan temel konulardan biridir. Yoğun hayat temposu içerisinde çoğu kez beslenme yerine doyma güdüsüyle yemek yenilir. Hızlı atıştırmalıklar, asitli içecekler, kahvaltı yerine tüketilen karbonhidrat ağırlıklı ürünler, yemek sonrası ağır tatlılar, cipsler sağlıklı cilt görünümünü korumayı zorlaştırır. Sağlıklı cilt görünümü içinse sağlıklı beslenmek ve günde ortalama 2 litre su içmek dikkat edilmesi gerekenlerdendir. Bu yüzden beslenme düzeni içerisinde ağırlıklı olarak sebze, protein ve doğal gıdalara yer verilmeli, güçlü bir kahvaltı yapılmalı, akşam yemeği ise daha hafif bir şekilde yenilmelidir.

Text

Description automatically generated

Bununla birlikte ciltteki yorgunluğu gidermek için cildin nem dengesini koruyan cilt bakım ürünlerini günlük cilt bakım rutinine ekleyerek cildine destek verebilirsin. Doğal kaynaklı içeriğiyle solgun cilt görünümü azaltan ve cildine ışıltı katan Kiehl's Pure Vitality Skin Renewing Cream bu aşamada senin için en uygun nemlendirici olabilir! %99.6 doğal kaynaklı içerikler ile formüle edilen bu krem, Manuka Balı ve Kırmızı Ginseng Kökü içeren formülü ile, bala benzer dokusuyla cilt üzerinde eriyerek pürüzsüz, ışıltılı bir cilt görünümü sağlar. Gece ya da gündüz cilt bakımında uygulayabileceğin nemlendirici krem, günün yorgunluğunu hafifletmeye yardımcı olurken ince çizgi görünümünü de azaltır, pürüzsüz cilt yapısına ulaşmanı sağlar.

Cilt Bakımını İhmal Etme

A close up of a person

Description automatically generated

Yüzdeki yorgun ifadeyi gidermek için cilt bakımını aksatmamak önemlidir. Oysa cilt bakımı denilince genellikle ezberlenmiş bazı rutinler yapılmaktadır. Yüz yıkanır, bazen tonikle silinir ve her hangi bir nemlendirici uygulanır. Bu bakımın yeterli ve doğru olduğu düşünülür. Oysa ışıltılı cilt için bundan daha fazlasına ihtiyaç vardır. Yaşla doğru orantılı olarak cildin kolajen yapısı bozulabilir, yer çekimi ile birlikte kırışıklıklar, mimikler nedeniyle de ince çizgiler oluşabilir. Bu yüzden her cildin ihtiyacına uygun bir bakım gerekir.

A bowl of fruit on a counter

Description automatically generated

Yorgun yüzün görünümünü canlandırma için özenli bir bakım rutinine ihtiyaç vardır. Cilt bakım rutinlerinde yaş da göz önüne alınarak doğru ürünler seçilmeli ve bu ürünler doğru şekilde uygulanmalıdır. Cilt bakım rutinine cildin yoğun bakımına yardımcı olan yüz serumları da eklenebilir. Örneğin Kiehl's Vital Skin Strengthening Super Serum ile daha genç bir cilt görünümününe kavuşurken cildi yoğun nemlendirmek mümkündür. Serum, cildin erken yaşlanma belirtilerine karşın etkin mücadele verir. Vital Skin Strengthening Super Serum, temiz ve nemlendirilmiş bir cilde gece ya da gündüz kolaylıkla uygulanabilir.  11kDa Hyaluronik Asit ile zenginleştirilen bu süper serum, cilt bariyerine canlı görünüm verir ve cildi güçlendirir. Bitkisel kaynaklı kompleks içeren formülü sayesinde ince çizgi ve gözeneklerin görünümünde gelişme sağlar. 

Hayat Biraz Hareket İster!

Yoğun geçen bir günden arta kalan zaman genellikle dinlenerek geçirilir. Bu durum hareketsiz ve pek de sağlıklı olmayan bir yaşamın kapılarını aralar. Hareketsiz bir hayat ise, bedeni olduğu kadar cildi de olumsuz etkiler. Aslında etkin dinlenmenin yolu spordan geçer. Spor ve egzersiz esnasında özellikle ruhsal anlamda yenilenme ve dinlenme sağlanır. Kan dolaşımı hızlanır, hücrelere oksijen taşınır. Bu sayede tüm beden dinçleşir, cilt ışıltılı bir görünüme kavuşur. 

Cilt bakım rutinine ekleyeceğin cilt yağları da ışıltılı cilt görünümünün yeniden kazanmana yardımcı olur. Daily Reviving Concentrate Yağ içerisinde ayçiçeği, zencefil kökü ve tamanu gibi doğadan elde edilen yağların güçlü karışımı bulunur. Daily Reviving Concentrate Yağ, aydınlık cilt görünümü elde etmek için antioksidan özelliği ile de etkin bir yardımcı güçtür. Cildin gün boyu canlı ve enerjik görünmesine yardımcı olur. 

Sen de hayatında yapacağın küçük değişikliklerle solgun cilt görünümüne veda edebilirsin! Ayrıca cilt bakım rutinine ekleyeceğin etkili Kiehl's cilt bakım ürünleriyle cildinin genç ve ışıltılı görünümünü bir adım öteye taşıyabilir, sağlıklı ve canlı bir cilt görünümüne kavuşabilirsin!

Şakayık Çiçeği İle Cilt Lekelerine Elveda

Şakayık Çiçeği İle Cilt Lekelerine Elveda

Cildini Dış Etkenlere Karşı Korumak için Tüyolar

Cildini Dış Etkenlere Karşı Korumak için Tüyolar