ALOE VERA MASKESİ İLE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

ALOE VERA MASKESİ İLE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR?

19.07.2019 | 11:56

Uyarıyoruz: Aloe vera senin için sıradan bir süs bitkisi ise bu yazımızı okuduktan sonra ona karşı olan hislerin farklı bir boyuta geçecek.

Aloe vera sadece popüler bir bitki değil. O adeta cildimizin yaşam kaynağı. Besin değerinin oldukça yüksek olması, içeriğinde yer alan zengin enzim ve vitaminler onu birçok farklı alanda kullanmamızı sağlıyor. Doğal yaşam alanı Kuzey Afrika, Hindistan ve Akdeniz olan bu bitki ülkemizde de oldukça meşhur. Neredeyse her evin salon ve balkonunda karşılaşmak mümkün. Zambakgiller familyasından olan bu bitkiyi gelin yakından tanıyalım. Öncelikle mükemmel bir nemlendirici olması birçok cilt bakım kremi, maske ve jellerde bu bitkiyi karşımıza çıkarıyor. Peki ne işe yarıyor bu Aloe vera diyorsan faydalarını aşağıda senin için listeledik.

 

Aloe Vera’nın Faydaları

Faydaları saymakla bitmeyecek bu bitkinin cildimiz ve vücudumuz üzerindeki faydalarına kısaca değinecek olursak; Vitamini jelinde gizli!

 

  • İçindeki protein, mineral ve vitaminlerin ne kadar zengin olduğunu söyledik. Bu zengin bileşenler sayesinde kolajen üretimini artıran Aloe vera cildin yaşlanmasını geciktiriyor.
  • Doğal bir nemlendirici olması boyun ve yüz bölgesindeki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor.
  • Güneş yanık ve lekelerine iyi geliyor, kısa sürede geçmesini sağlıyor.
  • Kuru ciltler için güçlü bir nemlendirici desteği sağlıyor.
  • Ciltteki renk farklılıkları ve eşitsizliklerini gideriyor.
  • Cildin pH dengesini düzenliyor.

 

Güzellik Sektörünün Çığır Açan Bitkisi Aloe Vera ile Cilt Bakımı

Faydalarından bu kadar bahsettikten sonra Aloe vera bitkisini cilt bakımında nasıl kullanacağını merak ediyorsun biliyoruz. Aloe verayı cilt bakımında iki şekilde kullanabilirsin. Önce bitki olarak nasıl kullanacağını söyleyelim. Sonra da Aloe vera bakımı içeren ürün önerilerimiz ile daha kolay ve pratik çözüm yollarına geçelim. 

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/19/guzellik-sektorunun-cigir-acan-bitkisi-aloe-vera-ile-cilt-bakimi.jpg

Aloe vera bitkin varsa eğer ve şimdiye kadar hiç denemediysen, bir yaprağını kökünden keserek üzerindeki yeşil kısmı da bıçakla ayırarak içerisindeki jeli yüzünü nemlendirmek ve bakım yapmak için kullanabilirsin. Bunu sürekli tekrarlayarak bitkinde yaprak da bırakmayabilirsin. Bu yüzden Aloe vera içeren ürünler tercih etmen daha pratik bir çözüm olacaktır.

 

Aloe Vera Maskesi

Cildinin nem ihtiyacını karşılamak için nemlendirici kremlerine ek olarak haftalık maske bakımını da bakım rutinlerine eklemen gerekiyor. Güçlü bir nemlendirici olan Aloe vera bu konuda seni başka hiçbir arayışa sürüklemeyecek mükemmel bir yüz maskesinin içeriğinde yer alıyor.

 

https://8myduy8j.rocketcdn.com/kiehls/img/content/19-07/19/calendula-aloe-soothing-hydration-masque.jpg

Anında yatıştırılmış ve nemlenmiş bir cilt için maske önerimiz: Calendula Aloe Soothing Hydration Masque oluyor. Hafif jel yapılı olan bu maske Kadife Çiçeği özleri ve Aloe vera içeriği ile hemen cildine nüfuz ediyor. Düzenli kullanım sonrası cilt görünümünü yenileniyor ve canlılık kazanıyor. 

Cilt Serumları Nasıl Sürülmeli? | Kiehl's Blog

Cilt Serumları Nasıl Sürülmeli? | Kiehl's Blog

Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır? | Kiehl's Blog

Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır? | Kiehl's Blog